Pohoda v Kryštofově Údolí

Třídenní pobyt v Kryštofově Údolí v penzionu „Eva“ jsme si naplánovali na začátek května a nikoho z nás nenapadlo, jak nádherné dny tu prožijeme. Předpokladem dobré nálady byla parta bezvadných kluků a holek z druhé tříd, a jejich staršího kamaráda z 5. třídy.  Na konci roku  vždy vyrážíme na školní výlety i tentokrát nás zlákalo nedaleké malebné prostředí podél řeky Rokytky. Přálo nám i dobré počasí, díky němu jsme mohli strávit v přírodě většinu času a pořádně si užít naplánované aktivity: poznávat  historické památky, jízdu na koních na ranči u pana Hebláka, vycházku k malému viaduktu a na malebné vlakové nádraží, prohlídky betlémů a starodávných hraček, hry v přírodě. Děti si vše zapisovaly do deníčků, kde se projevily spisovatelské sklony, kreativita a výtvarné dovednosti na různé úrovni. Všichni měli možnost se zabavit  v pokojích, kde udržovali pořádek a mohly mít své soukromí.

Moc nás potěšilo, že děti se ze všeho radovaly, aktivně plnily úkoly, s chutí vše snědly a slušně se k sobě chovaly. Na  stýskání vůbec nebyl čas. Na závěr pobytu měly za úkol vymyslet vtipné vystoupení, což se  jim opět podařilo. Většině nechyběla nápaditost, schopnost improvizace a kolektivní cítění.

Moc nás těší, že spolu prožijeme ještě jeden rok. Mimo učení a zdokonalování  našich dovedností  nás čeká jistě mnoho krásných zážitků, radosti  a pohody. Hezké prázdniny a hurá do třetí, šesté třídy.

Z. Živnůstková, D. Nováková